Co oznacza taki opis USG pachwiny?

W okolicy pachwiny powstała spora opuchlizna, na USG wykazano "dobrze ograniczone ognisko bezechowe o wymiarach 50x34 mam niejednoznaczne - torbiel? patologiczny węzeł chlonny?". Później miałam również tomografię, gdzie widoczny był "węzeł chlonny o wymiarach 37x20 mam bez zachowanej zatoki tłuszczowej", przy czym w momencie wykonywania TK opuchlizna znacznie już zeszła, wtedy guzek był niewielki. Przy innych narządach nie wykazano nieprawidłowości. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia. Jednakże każdą nawet najmniejszą nieprawidłowość należy diagnozować, aby w porę móc rozpocząć właściwe leczenie.

Analizując przedstawiony wynik badania obrazowego, można by stwierdzić, że wystąpiła pewnego rodzaju torbiel w obrębie pachwiny.

Nie jest to zmiana złośliwa, a kolejne badanie wykazało prawdopodobne jej zmniejszenie się.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub chirurgiem, który po analizie wyniku badania i badaniu przedmiotowym będzie mógł ocenić Pani aktualny stan zdrowia i zdecydować o dalszym postępowaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/cysta

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszony-wezel-chlonny-charakterystyka-infekcje-choroby-autoimmunologiczne-leki-inne-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.