Co oznacza taki wynik MR głowy u 47-latki?

Z gory dziekuje za komentarz. Badanie MR głowy bez wzmocnienia kontrastem, wykonane w obrazach T1 oraz T2 zaleznych, sekwencjach TSE, FLAIR, DWI, T2-hemo, SAG T2 FLAIR. Dwa drobne hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych i FLAIR ogniska, zlokalizowane w istocie białej u podstawy obu płatów czołowych, o sr 2 mm po str. prawej i 3mm po str. lewej – obraz sugeruje róznoczasowe zmiany naczyniopochodne. Poza tym struktury mózgowia i tylnej jamy czaszki bez widocznych w badaniu innych zmian ogniskowych. Nie uwidoczniono cech restrykcji dyfuzji ani ognisk swiezego niedokrwienia w obrebie mózgowia. Układ komorowy prawidłowej szerokosci, bez przemieszczen, symetryczny. Przestrzenie płynowe poza układem komorowym prawidłowej szerokosci. Okolica okołosiodłowa i katów mostowo-mózdzkowych bez cech patologii Przewody słuchowe wewnetrzne symetryczne, nieposzerzone; kompleksy nerwów VII i VIII prawidłowe. Przestrzenie zagałkowe oczodołów prawidłowe. W lewej zatoce szczekowej torbiel retencyjna o wym.: 25x20x19mm. Pogrubienie sluzówki sitowia. Kobieta 47 lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten może być interpretowany jedynie w odniesieniu do całościowego obrazu neurologicznego pacjenta. Proszę skonsultować się z lekarzem, który kierował Panią na to badanie.