Co oznacza takie krwawienie w dniu spodziewanej miesiączki?

Witam w dniu spodziewanej miesiączki (16/03) doznałam bólów podbrzusza i odczucia wymiotne. Krwawienie nastąpiło dwa dni później widoczne jedynie zabarwienia jasnorozowego koloru na papierze. W 19 marca krwawienie zaczęło być widoczne na podpasce (niewielkie plamki z ciemnymi grudkami (jakby bardzo drobnymi skrzepami) ) lecz i tak nie przypominające wcześniejszych miesiączek. Raz jest go więcej w intensywniejszym kolorze a raz prawie nic w kolorze różowym/pomarańczowym i czerwonym. Cykle to 27 a czas trwania to 6 dni z silnymi bólami i obficie. Jest to powód do zmartwień? Dodam ze test ciążowy był robiony w 19 marca i wyszedł negatywnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aby dowiedzieć się, czy jest to powód do zmartwienia należałoby odwiedzić ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Zmiana charakteru miesiączkowania może mieć bowiem wiele różnych przyczyn, dlatego warto regularnie się badać. Na miesiączkę wpływa wiele czynników – stres, dieta, odchudzanie, a nawet zmiana strefy klimatycznej. Wówczas miesiączka może spóźniać się bądź pojawić się wcześniej. Może też zmienić się jej charakter.

Warto to sprawdzić u specjalisty, który już podczas badania będzie mógł wykluczyć różne potencjalne przyczyny. Jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne należałoby również wykluczyć ciążę.

Być może pomocne okażą się odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-charakteru-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-charakteru-krwawienia-i-nawrot-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zmiana-charakteru-miesiaczki-powinna-martwic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.