Czy to krwawienie może mieć związek z ciążą?

Witam od kilku miesięcy zażywam antykoncepcję doustną tabletki vibin mini Stram się je brać o ustalonej godzinie mam nastawiony budzik lecz 2 razu zdarzyło mi się je wsiąść 5/10 min po czasie Z moim partnerem współżyje dosyć często gdy tylko się widzimy. Ostatnia miesiączka była 18.06.2022 trwała ona 4 dni i była dość bardzo obfita Z partnerem współżyje tak ze zazwyczaj koniec jest we mnie termin kolejnej miesiączki był 16 lipca miesiączka wystąpiła oczywiście ale bardzo skąpa praktycznie nic nie zostawało na podpasce jedne gdy widziałam krew była na papierze toaletowym, krew która widziałam na podpasce po Ok godzinie z jasnej czerwieni zrobił się brąz Nie była to duża ilość krwi na tej podpasce mały pasek krwi Przed spodziewana miesiączka która jako tako dostałam dużo spałam mogłabym spać całymi dniami zazwyczaj wstawałam o godzinie 13 spałam po 12h a nawet więcej Towarzyszyły mi przez ten czas silne bóle głowy ale tez pobolewał mnie brzuch Pytanie moje jest takie Jeśli moje krwawienie jest mniej obfite niż zwykle a nawet gdy przyjmowałam wcześniej tabletki były obfite i misiaczka która aktualnie ma 2 dzień a wyglada jakby mi się już kończyła (tak zazwyczaj już wyglądała w 4 dniu) może oznaczać ciąże a to krwawienie to wcale nie jest miesiączka ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przez cały czas stosowała Pani regularnie doustną antykoncepcję hormonalną zgodnie z zaleceniami producenta, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Niewielkie opóźnienia w przyjmowaniu tabletek, o których Pani wspomina nie powinny mieć żadnego wpływu na skuteczność tej formy antykoncepcji.

Krwawienie z odstawienia może mieć różny charakter. Mogą zdarzyć się miesiące, kiedy nie pojawi się wcale lub będzie mniej obfite niż zwykle. Zazwyczaj nie jest to jednak powodem do niepokoju. Natomiast bóle głowy oraz bóle brzucha mogą być jednym z działań niepożądanych wynikających ze stosowania Vibin Mini.

Mimo to dla pewności proszę wykonać test ciążowy, aby upewnić się, że nie jest Pani w ciąży.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-wystapilo-u-mnie-slabe-krwawienie-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienie-z-odstawienia-po-drugim-opakowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.