Co oznacza trudność w złapaniu oddechu?

Od tygodnia, każdego ranka mam problem z łapaniem głębokiego wdechu kiedy wstaje z łóżka, po głębokim wdechu muszę odkaszleć, czasami czuje ból w lewej stronie klatki piersiowej pod piersią. Każdy głęboki wdech równa się z odkaszlnięciem, byłem u lekarza nic nie wykrył nie po kojącego, żadnych szmerów. Po przebudzeniu jak łapie oddech do końca mam uczucie jak bym przełamywał jakąś barierę, kilka głębokich wdechów trochę kaszlenia i mi przechodzi, nie pale papierosów. Nie jest to żaden ból do nie wytrzymania, bardziej czuje dyskomfort.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być na tle nerwowym, poprzez stresy nawet te które były w przyszłości. Dla pewności sugeruję wykonać rtg płuc i ekg.