Co oznacza wynik badania dróg rodnych u 67-latki?

Witam, mam 67 lat; lekarz ginekolog skierował mnie do szpitala na zabieg łyżeczkowania z powodu krwawienia z dróg rodnych. Odebrałam wyniki badania histopatologicznego kanału szyjki macicy i jamy macicy, które są opisane następująco: 1. fragmenta endocervicis sine laesionibus 2. atrophia polyposa endometrii Proszę o przetłumaczenie. Termin do ginekologa mam dosyć odległy, a chciałam wiedzieć czy dzieje się coś złego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem, który wykonywał Pani łyżeczkowanie.