Co oznacza wynik badania histopatologicznego znamienia barwnikowego?

Rozpoznanie histopatologiczne: Melanoma malignum cutis typus SSM sine uleratione. Clark III, Breslow 0,7mm, diameter 11mm, pT1a (wg AJCC/UICC 2009) Co oznacza ten wynik? (przerzutów brak)

Lek. Tomasz Budlewski

a czy wycięcie było całkowite, opis wskazuje na czerniaka typ powierzchowny, wykryty wcześnie, nie nacieka głębokich warstw skóry, konieczna ocena całkowitego wycięcia. proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie.