Co oznacza wynik badania kręgosłupa i bóle biodra?

Proszę o interpretację wyniku. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa nieco pogłębiona. Wys. trzonów kręgów zachowane. Dyskopatia na poz. L4/L5 i L5/S1 z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowych, sklerotyzacją blaszek granicznych trzonów i osteofitami ich krawędzi (L3-L5). Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych w dolnym odcinku L. Stawy krzyż.-biodr. wolne. Mam bóle biodra głównie podczas spania w nocy, ból promieniuje od uda do kolana. Czy te wyniki to coś poważnego?

dzień dobry,

wynik badania sugeruje zmiany w kręgosłupie które mogą, ale nie muszą dawać takich objawów. Segment l4 odpowiada za czucie w okolicy kolana i w dól. Kolejne segmenty również mogą dawać takie objawy. Te rejony są szczególnie narażone na zmiany więc w większości populacji wychodzą tam uszkodzenia.
Zalecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Taki specjalista powinien pomóc.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat