Co oznacza wynik badania kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe?

Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana.lewowypukle skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego.wysokosc i sygnał trzonów kręgowych prawidłowe ,zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych w postaci dehydratacji na póz.l3/l4 i l4/l5.drobne ostefity na krawędziach trzonów oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach-Kr wielopoziomowo,cechy wysięku w prawym stawie m-Kr na póz l3/l4 oraz w obu stawach na póz l4/l5 .pogrubiale wiązadła żółte w seg l3/l4 i l4/l5.na poz l3/l4 wielowypukle z lewostronna lateralizacja uwypuklenie krążka miedzykregpwego na Ok 3-4mm z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego w tylnej części.na poz l4/l5 widoczne szerokopodstawne tylko-lewoboczne uwypuklenie krążka ok4,7mm które wraz ze zmianami zwyrodnieniowym w lewym stawie międzykręgowych powoduje zwężenie lewego otworu miedzykregowego i zchylka bocznego z przyleganie do korzeni lewego n.rdz l5-możliwa kolizja ulozeniowa -bardzovprosze o interpretacje i porade

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest zestawienie powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim , konieczna konsultacja lekarza neurochirurga