Co mogą oznaczać silne bóle nóg i ich drętwienie?

Witam. Mam 31 lat i cierpię na bardzo silne bóle lewej nogi oraz drętwienie. Oto opis badania bardzo proszę o interpretacje. Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Wysokość i sygnał trzonów kręgów lędźwiowych prawidłowe. Drobne guzki Schmorla wielopoziomowo- wyraz przebytych zaburzeń kostnienia. Drobne osteofity na krawędziach trzonów i zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kr. wielopoziomowo. Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego L5/S1, w postaci obniżenia wysokości i dehydratacji z szerokołukowym uwypuklenie krążka międzykręgowego oraz tylno-pośrodkową protruzją na ok. 5mm, w przyleganiu do korzeni o0bu nn. rdz. S1. Ponadto uwypuklony krążek wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów międzykręgowych powoduje zwężenie obu otworów międzykręgowych, z przyleganiem do obu nn. rdz. L5 - możliwa kolizja ułożeniowa. Na poz. L4/L5 szerokołukowe uwypuklenie krążka międzykręgowego na ok. 2mm wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów międzykręgowych powoduje zwężenie obu otworów międzykręgowych, z przyleganiem do0 nn. rdz. L4 - możliwa kolizja ułożeniowa. Na poz. L3/L4 ok. 2mm szerokołukowe uwypuklenie krążka międzykręgowego wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów międzykręgowych powoduje zwężenie obu otworów międzykręgowych. Cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych nie ujawniono. Stożek końcowy rdzenia kręgowego położony na poz. L1. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego w granicach normy. Torbiel okołokorzeniowa o wym. ok. 14 x 10mm na poz. S2-S3 po prawej. Wnioski: wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe z wtóną stenozą światła kanału i otworów m-kr. - jak w opisie.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u neurochirurga i określenie wskazań do leczenia za biegowego