Co oznacza wynik badania na obecność przeciwciał helicobacter?

Witam, odebrałam wyniki badania na obecność przeciwciał na helicobacter pylori. Mój wynik to 1,12 U/ml (wynik ujemny =<0,9; wynik wątpliwy 0,9-1,1; wynik dodatni >=1,1). Czy wobec tego jestem zakażona tą bakterią i muszę podjąć leczenie? Z objawów pojawiają się jedynie lekkie bóle żołądka od czasu do czasu, pogorszony apetyt oraz nieprzyjemny zapach z ust. Zakażony jest mój brat, z którym mieszkam w tym samym domu. Czy wobec tego powinnam zgłosić się do lekarza i podjąć leczenie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik jest nieznacznie dodatni ale jeśli istnieją objawy, to warto poddać się leczeniu.