Co oznacza wynik biopsji gruboigłowej u 56-latki?

Dzień dobry , jak rozumieć wynik badania biopsji gruboigłowej. Carcioma lobulare infiltrativum NG-1 mammae CKAE 1/3/ / E-kadheryna /-/ ER: PS-0 IS-0 TS-0 PR: PS-0 IS-0 TS-0 HER2 /0/ Ki 67 ok 17 % wiek kobiety 56 lat. Jakie sa rokowania w leczeniu takiego guza ? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Rak zrazikowy naciekający sutka. Z wynikiem proszę się udać do lekarza onkologa, gdyż rokowanie zależy od wielu kwestii: Pani ogólnego stanu zdrowia, obecności przerzutów w węzłach chłonnych, rozmiaru guza i wielu innych. Leczenie zazwyczaj polega na usunięciu zmiany i następowej radioterapii bądź chemioterapii.