Co oznacza wynik MR kręgosłupa 41-letniej kobiety?

To opis mojego rezonansu magnetycznego „zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych l4/l5 l5/s1 w postaci ich dehydratyzacji z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych Przepuklina krążka miedzykregowegol4/l5 wnikajaca do światła kanału kręgowego na 5,9mm z uciskiem na worek oponowy i penetrujaca do światła otworów międzykręgowych obustronnie. Na krążku l5/s1 jest to samo tylko na 5,1 mm. Co to oznacza? Czy rechabilitacja wystarczy? Dziękuje

OPIS MRI : „zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych l4/l5 l5/s1 w postaci ich dehydratyzacji z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych Przepuklina krążka miedzykregowegol4/l5 wnikajaca do światła kanału kręgowego na 5,9mm z uciskiem na worek oponowy i penetrujaca do światła otworów międzykręgowych obustronnie. Na krążku l5/S1 jest to samo tylko na 5,1 mm." Jak wynika z OPISU MRI: wyraźne przepukliny L4/5 i L5-S1, możliwy ucisk na korzenie nerwowe!
wskazuje na zmiany wielopoziomowe dyskopatyczne ;
Konieczna ocena PACJENTA; Jakie objawy patologiczne ?? bólowe, ubytkowe ?? Jaki stan ogólny, obciążenia, tryb życia, pracy, inne schorzenia, waga, nastrój, sen ; sporty...
Pełna konsultacja, z dyskiem CD z MRI
Pozdrawiam i zapraszam