Co oznacza wynik PET?

Witam, mąż zachorował na czerniaka. Po usunięciu zmiany okolicy lędzwiowej okazał się czerniak z naciekiem i przerzutami do węzłów pachwinowych. . Było poszerzenie cięcia i usunięte miał węzły chłonne pachwinowe. Po dwóch miesiącach miał TK, który wykazał powiększone węzły miednicy, był plan ich wycięcia, ale dopiero po wyniku Pet. Po wyniku pet odmówiono wycięcie tych węzłów. Wynik Pet wykazał: Głowa i szyja- podwyższona aktywność FDG obraz procesu zapalnego. Klatka Piersiowa- w płucu lewym sześć drobnoguzkowych zagęszczeń bez patologicznej aktywności FDG śr4mm. Układ kostny-liczne ogniska o podwyższonej aktywności FDG, kregi, trzon mostka, żebra po lewej stronie, kość krzyżowa, obustronnie kości biodrowe i lewa kość kulszowa. Proszę o interpretację.

Przykro mi, ale nie interpretujemy wyników badań pacjentów z poziomu portalu. Niezbędna jest znajomość pacjenta i jego przebiegu choroby.
Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.