Co oznacza wynik TK 42-latka?

Witam miałem skierowanie na badanie TK i na skierowaniu było napisane przewlekłą rwa kulszowa. Bardzo proszę o wyjaśnienie tego badania. Oto wynik TK i nie wiem dokładnie o co chodzi proszę o pomoc i z góry dziękuje. Na poziomach Th12-L4 nie stwierdza się cech dyskopati. Na poziomie L4-L5 uwidoczniono niewielkie rozluźnienia pierścienia włòknistego krążka m-k z nieznacznym spłaszczeniem worka oponowego. Na poziomie L5-S1 uwidoczniono cechy degeneracji krążka m-k w postaci jego spłaszczenia oraz uwidoczniono obecność na tym poziomie obecność szerokopodstawnej centralnej protuzji krążka m-k ktòrej towarzyszą dokanałowe osteofitarne nawarstwienia wychodzące z tylnych krawędzi trzonów kręgów tego poziomu z umiarkowanym uciśnięciem worka oponowego. Zwyrodnieniowe ograniczenie światła lewego otworu m-k na tym poziomie z potencjalnym uciskiem nerwu korzeniowego. Drobne zmiany zwyrodnieniowe na przednio - bocznych krawędziach trzonu kręgów L.

Konieczna pełna konsultacja . OPIS TK do interpretacji klinicznej, Ważny stan Pacjenta !! objawy bólowe, drętwienie kończyn!
Z opisu TK kregosłupa dyskopatia zwyrodnieniowa , centralna przepuklina dysku L5-S1, może ucikać na worek oponowy i korzenie nerwowe. Wazny stan Pacjenta , obciążenia, tryb życia i pracy! Potem zalecenia i leki.
Pozdrawiam i zapraszam