Co oznacza wynik TK głowy u 33-latki?

Witam po badaniu TK głowy okazało się ze. U podstawy lewej zatoki czołowej kulista struktura sr.ok.10 mam o gładkim konturowaniu, gęstości ok. 40 HU o morfologii torbieli retencyjne z gęstą zawartością. Dodam że odesłano mnie do neurologa , od miesiąca mam opuchnięte oczy , bóle oczu , ciężko głowa od czubka czasem aż po tył . Czy te objawy mogą być spowodowane tym torbielem?

Witam! Torbielami w zatokach zajmują się przeważnie laryngolodzy. Nie można jednak wykluczyć współistnienia objawów innej niż torbiel przyczyny: migreny, bólu napięciowego, zaburzeń nerwicowych, psychosomatycznych itp. Oczywiście diagnozy nie można postawić korespondencyjnie na podstawie kilku linijek tekstu. Wskazana konsultacja neurologiczna i ew. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Nerwice mogą "naśladować" każdą chorobę somatyczną i w tych przypadkach typowe leczenie jest mało skuteczne. Powodzenia W. Łuczkowski.