Co oznacza wynik TK kręgosłupa 56-latki?

Otrzymałam wynik tomografii odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Badanie wykazuje. Zniesienie fizjologicznej lordozy Stan po złamaniu L2 nieregularne zarysy blaszki granicznej górnej, elementy kostne wpuklaja się pod więzadło podłużne przednie oraz tylne. Wysokość pozostałych kręgow prawidłowa. Na poziomie L5/S1 zmiany przeciążeniowe i wytwórcze na krawędziach i wzdłuż sąsiadujących powierzchni trzonów. Na poziomie L5/S1 zaostrzone tylne krawędzie trzonów wpuklaja się do dolnej części otworów międzykręgowych bez wykładników ciasnoty. Na poziomie L1/L2 badanie wykazuje niewielki przedniej powierzchni worka oponowego spowodowane zniekształcona górną tylną krawędzią złamanego trzonu L2. Wypadania krążka międzykręgowego do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych nie stwierdza się. Proszę o wyjaśnienie powyższego wyniku.

Najważniejsza ocena stanu Pacjenta,ważny wywiad, przebyte urazy; ogólna sprawność, współistniejące choroby, ? osteoporoza?, Jakie dolegliwości ?? , leki , wyniki badań,etc. Konieczna ocena odchyleń w badaniu neurologicznym !!
Badanie TK kreg L-S do interpretacji klinicznej ; OPIS TK: " wynik tomografii odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Badanie wykazuje. Zniesienie fizjologicznej lordozy Stan po złamaniu L2 nieregularne zarysy blaszki granicznej górnej, elementy kostne wpuklaja się pod więzadło podłużne przednie oraz tylne. Wysokość pozostałych kręgow prawidłowa. Na poziomie L5/S1 zmiany przeciążeniowe i wytwórcze na krawędziach i wzdłuż sąsiadujących powierzchni trzonów. Na poziomie L5/S1 zaostrzone tylne krawędzie trzonów wpuklają się do dolnej części otworów międzykręgowych bez wykładników ciasnoty. Na poziomie L1/L2 badanie wykazuje niewielki przedniej powierzchni worka oponowego spowodowane zniekształcona górną tylną krawędzią złamanego trzonu L2. Wypadania krążka międzykręgowego do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych nie stwierdza się."