Co oznacza wynik TK zatok 63-latki?

Witam! Bardzo niepokoi mnie wynik TK zatok. ...Masywne pogrubienie śluzówki i zmiany polipowate wypełniają zatoki szczękową, jamę nosową , sitowie, czołową i mniej klinową. Kompleksy przewodowo ujściowe niedrożne. Zmiany powoduje znaczne ścieńczenie struktur kostnych sitowia ściany przyśrodkowej oczodołu i z szczękowej oraz przerwanie stropu oczodołu z widocznym wpuklaniem się zmian z zatoki czołowej do oczodołu... Ps. Zabieg dopiero za 1.5 roku Mój Lekarz mówi że nic mi nie grozi, czy to prawda ? Strasznie się boję.

Musisz operować się szybko ponieważ zmiany polipowate penetrują już oczodół po zniszczeniu kości po przez przewlekły ucisk. Grozi to uszkodzeniem gałki ocznej i nerwu wzrokowego . Grozi trwałym przemieszczeniem gałki ocznej. Ubytki w tych kościach należy uzupełnić w trakcie operacji w dobrym ośrodku klinicznym. śpiesz się a moją odpowiedź pokaż swojemu lekarzowi. Człowiek uczy się całe życie.