Co oznacza, że serce jest hiperkinetyczne?

Witam, moje pytanie dotyczy wyniku echo serca, co oznacza, że serce jest hiperkinetyczne? i wypadanie płatka ze śladową niedomykalnością zastawki dwudzielnej, mała fala niedomykalności na zastawce trójdzielnej? Chciałam zapytać czy to może dawać jakieś objawy? Podejrzewam u siebie nerwice lękową, ponieważ wyniki mam ok, lecz ciągłe lęki, strach, niepokój, panika, bóle w klatce, pod lewą łopatką, lewa ręka, zawroty głowy, duszności itd. Dodam, że mam lordoze i dyskopatie. Tarczyca też wporządku.

Witam,

Okreslenie "serce hiperkinetyczne" oznacza ze serce pracuje (kurczy sie) z wieksza czestotliwoscia niz przecietnie. Jak najbardziej wpisuje sie to w obraz nerwicy lekowej o ktorej Pani pisze.

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga