Co oznaczać może mój rezonans głowy?

CO oznacza taki wynik rezonansu magn. glowy W obu polkulach mózgu okołokomorowo w istocie białej i w jadrach podkorowych widocznych jest kilka /5/ ognisk o wysokim sygnale w obr. T2 zal. i Flair i sr. do 4 mm ocharakterze zmian naczyniopochodnych

Witam! Ognisk naczyniopochodnych z istoty białej mózgu się nie usunie (one już zostaną). Są wynikiem upośledzonego dopływu krwi tętniczej i raczej nie są rzadkością. Aby ew. zmniejszyć ryzyko nowych zmian podaje się Acard, zresztą wskazany w profilaktyce krążenia mózgowego i wieńcowego. Powodzenia. W. Łuczkowski.