Co oznaczać może mój rezonans głowy?
CO oznacza taki wynik rezonansu magn. glowy W obu polkulach mózgu okołokomorowo w istocie białej i w jadrach podkorowych widocznych jest kilka /5/ ognisk o wysokim sygnale w obr. T2 zal. i Flair i sr. do 4 mm ocharakterze zmian naczyniopochodnych

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam! Ognisk naczyniopochodnych z istoty białej mózgu się nie usunie (one już zostaną). Są wynikiem upośledzonego dopływu krwi tętniczej i raczej nie są rzadkością. Aby ew. zmniejszyć ryzyko nowych zmian podaje się Acard, zresztą wskazany w profilaktyce krążenia mózgowego i wieńcowego. Powodzenia. W. Łuczkowski.