Co oznaczają bóle brzucha i krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Nie wiem co powinnam robić od 23 lutego, pierwszego dnia miesiączki zaczęłam przyjmować swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Przez pierwsze 4 dni miałam bardzo obfite krwawienie i mocne bóle brzucha. Po 7 dniu cały czas było krwawienie ale skąpe, a teraz od 3 dni mam bóle brzucha jak przy okresie i mocniejsze krwawienie. Czy to coś niepokojącego?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić krwawienia, ale jeżeli są one obfite, to możliwa będzie potrzeba zmiany składu tabletek. Dlatego należy udać się do lekarza ginekologa, który stwierdzi czy taka zmiana jest potrzebna oraz wykluczy inne przyczyny krwawienia.