Co oznaczają bóle brzucha u 25-latka?

Od 8 lat mam problem z bolem brzucha, epicentrum jest na prawo od pepka. Dodam ze wtedy wtedy zaczalem swoja przygode z silownia.Mialem robione kilka lat temu wiele usg, badal mnie chirurg, mialem badania moczu, badania krwi. W tym roku bol sie zwiekszyl, I promieniuje na prawe I lewe biodro. Szczegolnie podczas wysilku fizycznego, np silownia. Na ten moment bol wywoluje nawet schylanie sie czy chodzenie po schodach. Podczas ruchu tulowia pojawiajacy bol jest coraz wiekszy dopoki nie usiade lub nie poloze sie w pozycji, ktora daje mi ulge. Mialem w tym roku robiona prywatnie gastroskopie I kolonoskopie. Wszedzie maksymalna skala punktowa. Czy jest taka mozliwosc ze chodze 8 lat z przepuklina, ktorej na poczatku ani chirurg ani usg nie wykrylo? Jesli tak to jak to prawidlowo zdiagnozowac? Czy ewentualnie moze to byc jakis inny organ? Dodam na koniec, ze w tym roku odzywialem sie bardzo zdrowo, mialem regorystyczne diety I wspomagalem sie caly czas naturalnymi suplementami takimi jak miod manuka czy len itd. Z gory dziekuje za kazda odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Długi czas występowania objawów o zmiennym nasileniu świadczy raczej o zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego. Pierwszym badaniem w przypadku podejrzenia byłoby USG, ale skoro miał je pan wykonywane i badał pana chirurg, nie sądzę żeby było to powodem pana dolegliwości. Wykonane badania najprawdopodobniej wykluczyły patologię układu moczowego i dróg żółciowych. Na pana miejscu udałbym się do gastroenterologa w celu poszerzenia wywiadu i porady.