Co oznaczają bóle głowy i mdłości u 20-letniej osoby?

Witam mam 20 lat , od paru miesięcy czuje się słabo , mam okropne bóle głowy i przy mdłości bardzo często . Skierowano mnie na badania krwi . Badania wykazały niski poziom cukru 34 na czczo , po tygodniu powtórzono badania i na czczo miałam 145, dzisiaj na czczo miałam 126 a po posiłku 170 , moje pytanie czy to cukrzyca ?

Dzień dobry,

poziom glukozy na czczo powinien się mieścić poniżej 99. Również wynik po posiłku jest wysoki.

Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie obciążenia glukozą i wykonani krzywej cukrowej.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga