Co oznaczają bóle po prawej stronie piersi?

Od około 3 miesięcy odczuwam ból po prawej stronie prawej piersi i czasami przy mostku ale jednak po stronie piersi. Przejeżdżając ręką odczuwam zgrubienie i tak jakby malutką kuleczkę w srodku. Byłam u radiologia na USG - wszystko w porządku. Ból niestety nadal jest. Odczuwam też takie uklucie gdy przypadkowo nacisne na pierś, np sięgając po coś z lewej strony prawą ręką. Nie wiem co z tym dalej zrobić. Gdzie powinnam się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza ginekologa, który pomoże określić czy ewentualne dolegliwości nie mają swojej przyczyny w gruczole piersiowym. Jeśli ginekolog wykluczy tę przyczynę to warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowej oceny internistycznej. Nie sądzę jednak żeby było to coś niepokojącego.