Co oznaczają nieregularne miesiączki?

Mam 48 lat, zawsze miałam regularne miesiączki, ale ostatnio zdarzyło się, że przyszła dopiero po 50 dniach, poszłam do lekarza, miałam badania USG dopochwowe.

Moje endometrium wynosi 0,59, lekarz powiedział, że wszystko w porządku. 1 miesiąc było wszystko ok, a w następnym znowu brak miesiączki, nie wiem co jest grane

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to myślę, że wchodzi Pani już w wiek okołomenopauzalny i z tym związane są obecne nieregularności miesiączkowania. Należy się spodziewać, że będą się one nasilać, a miesiączka będzie coraz rzadszym gościem w Pani życiu.
Polecam lekturę artykułów na naszym portalu.

Pozdrawiam serdecznie!