Co oznaczają skoki ciśnienia?

Raz niskie, raz wysokie TSH. Witam, na początku niedoczynność moje TSH wynosiło w wieku 19 lat 4,660. Później po pół roku brania Euthyrox 25 spadło do 2,400, następnie znowu po pół roku wzrosło do 3,400. Endokrynolog przepisał Euthyrox 50 tylko na weekendy, a na tygodniu 25. Po 2 miesiącach od wizyty poszłam na badanie krwi i moje TSH wynosi 0.800 co to może oznaczać? Ponieważ wizytę mam dopiero za 4 tygodnie.

Oznacza no normalne wahania poziomu hormonu tyreotropowego. Poziom tego hormonu zależy od pracy tarczycy i od hormonów tarczycy podawanych doustnie. Jest mnóstwo innych czynników, które mają wpływ na poziom TSH. Trzeba suplementować hormony tarczycy i okresowo kontrolować TSH. Lekarz zmienia dawkowanie tak, zebu zabezpieczyć podstawowe zapotrzebowanie organizmu na hormony tarczycy.