Co oznaczają te upławy u 30-latki?

Witam. Jestem ponad 2 tyg po miesiączce. Przez ostatnie kilka dni, zauważyłam upławy krwiste, kisielowate, o bardzo nieprzyjemnym zapachu przypominającym ryby, zgniliznę. Czym może być to spowodowane? Dodam że od czasu do czasu boli mnie w trakcie tych plamien podbrzusze, lecz nie mocno. Proszę o odpowiedź bo wizytę u ginekologa mam za 3 tyg, a bardzo się martwię.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwiste upławy po miesiączce mogą sygnalizować obecność mięśniaków macicy, polipów trzonu macicy bądź sugerować nadżerkę szyjki macicy. Inną przyczyną pojawienia się wydzieliny z pochwy po menstruacji jest torbiel na jajniku lub endometrioza.

Upławy, którym towarzyszy nieprzyjemny zapach mogą natomiast oznaczać infekcje intymną wywołaną przez grzyby lub bakterie. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku konieczna jest wizyta ginekologiczna. Lekarz musi zbadać Panią i tylko w taki sposób dowie się Pani więcej na temat przyczyny owych dolegliwości oraz dostanie Pani dalsze zalecenia.

W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których znajdzie Pani szczegółowe informacje na temat upławów oraz przyczyn ich występowania, a także przeczyta Pani z czego może wynikać nieprzyjemny zapach:

https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy,

https://portal.abczdrowie.pl/nieprzyjemny-zapach-z-pochwy-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.