Co oznaczają wyniki badań FSH i AMH?

Dzień dobry. Mam 30 lat, od ponad roku staramy się z mężem o dziecko, niestety bez rezultatu. Zaczęło mnie to trochę niepokoić, dlatego zrobiłam badania. Niepoki mnie poziom FSH - 17,03 przy maksymalnym poziomie 12, oraz AMH 0,68, gdzie minimum dla mnie to 0,9. Badania robiłam w 4 dniu cyklu. Cykle mam dośc regularne (zdarzają sie jedynie parodniowe odchylenia). Oczywiście mam juz umówiona wizytę u swojego lekarza, jednak dopiero za 2 tygodnie. Bardzo proszę choćby o próbę interpretacj

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik a MH może świadczyć o przekwitaniu , aczkolwiek w Pani wieku jest to dosyć rzadkie dlatego konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa