Co oznaczają wyniki USG w ciąży i w którym tygodniu ciąży jestem?
Moje pytanie dotyczy tego że ostatnią miesiączkę miałam 07.07.2013r jestem w ciąży natomiast na wizycie u lekarza kazał mi brać luteine dopochwowo ponieważ często boli mnie brzuch tak jak przed okresem. badanie usg mi zrobil a tu prosze wyniki: 35C40S-3.5, FPS-18s,Angle-90d, Dyn rng- 60dB, presist-5,edge-1,gain-30dB,output- -3dB,gray map- L. Który to tydzień ciąży? I co oznaczają wyniki? Prosze o pomoc

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Szereg dość enigmatycznych cyfr i liter jest oznaczeniem urządzenia, którym wykonywano badanie.
Licząc od dnia ostatniej miesiączki wiek ciąży to ok. 6tydz 5 dni. Do zapłodnienia dochodzi zwykle w połowie cyklu więc od tego czasu odejmuje się średnio 2 tygodnie.
Mariusz Sadowski Ginekologia
60 poziom zaufania
Są to dane techniczne wskazujące pracę aparatu usg. Popatrz na opis badania a nie na zdjęcie