Co powoduje duszności i gulę w gardle?

witam szukam porady czasem mam takie dni że się denerwuję albo z mamą się pokłucę i albo mam góle w gardle albo tak że czuję ścisk w okolicach zołądka i duszność i to samo mija jak się pogodzę z mamą czy lobię to co lubię czyżby to stres lub nerwica rzadko to mam pomocy

Witam Pana. Opisane przez Pana objawy mogą świadczyć o wpływie stresu na Pana organizm. Napisał Pan, że dzieje się to rzadko. To od Pana zależy czy zechce Pan z tym coś zrobić. Jeśli tak proszę szukać kontaktu z doświadczonym psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam. Opisywane objawy to reakcje ciała na sytuacje stresujące, dość częste u ludzi. Zazwyczaj właśnie ściska w gardle, żołądku lub odczuwa się duszności. Oczywiście nie każdy człowiek tak mocno odczuwa stres, ale nie musi to od razu oznaczać nerwicy. Ważne, by w porę rozpoznawać sygnały z ciała i nauczyć się wyciszać. Polecam relaksację albo medytację. Jeśli wymienione przez Panią objawy zaczną mocno utrudniać codzienne funkcjonowanie, trzeba będzie wybrać się do specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!