Co powoduje pieczenie skóry palców u rąk?

Dzień dobry mam 23 L mam problem od około pół roku zdarza mi się pieczenie skóry palcow u rąk najczęściej zdarza się to w kciukach ból jest dosłownie jak bym się w tym miejscu oparzyl po około tygodniu bol przechodzi mam jakiś czas spokój i znowu we tym razem najmniejszy palec nie wiem sam jaka może być tego przyczyna neurologiczna alergiczne z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej opis wskazuje na przyczynę neurologiczne, być może wynika ze ucisku nerwów na pewnym poziomie tak naprawdę od kręgosłupa szyjnego w dół wzdłuż kończyny górnej lub bardziej ogólno ustrojowe przyczyna jak np. cukrzyca, nadużywania alkoholu w kierunku Polineuropatia. Konieczna wizyta u lekarza neurologa