Co powoduje problemy z nabraniem głębszego oddechu?

Witam, Czy jest jskaś choroba, która objawia sie niemożnością nabrania głębszego czybgłębokiego wdechu??? Coś na zasadzie; nabiera powietrze i nagle jskaś blokada w płucach . Czasem ta sytuacja wymuasza ziewanie. Nie pytam o nerwice . Do tego przewlekła duszność. I jeszcze jedno pytanie . Czy można mieć duszności o zasłabnąć od nerwicy ?? Skoro wysiłek podobno w nerwicy pomaga Tylko o nazwę chorobybz takimi objawami. Pozdrawiam

Witam,

generalnie aktywność fizyczna w przypadku zaburzeń nerwicowych jest korzystna- jednak w przypadku wspomnianych objawów nie zawsze się sprawdza. W różnicowaniu od nerwicy należałoby wykluczyć choroby płuc (astmę, pochp) oraz neuralgie nerwów międzyżebrowych.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl