Co robić gdy dziecko źle zareagowało na stres?

Witam mam problem z synkiem 8lat ostatnio mieli w szkole próbę ewakuacyjna w razie pożaru i syn tak się przestraszył że od 3dni jest rozdrażniony cały czas mówi że się boi że dom się zapali każdy dźwięk który usłyszy odrazu jest panika nie chce jeść boli go głową nie opuszcza mnie na krok oczywiście tłumaczę ze jest bezpieczny że nic mu nie grozi przytulam itd ale to nie daje żadnych efektów czy spokojnie czekać aż przejdzie czy może mogę mu jakoś pomuc?

Bardzo dziękuję, za wybranie ABC zdrowie. Proponowała bym żeby skontaktowała się Pani z pedagogiem albo psychologiem szkolnym. Ponieważ synek uległ silnemu stresowi z którym nie może sobie poradzić to jest bardzo poważna sprawa. która może mieć poważne konsekwencje w życiu dorosłym. Szkoła powinna zapewnić dziecku dobrą terapię. proszę też powiadomić o wypadku dyrektora szkoły. I nie dać się zlekceważyć bo stres który przeżywa Pani dziecko jest bardzo poważnym stresem. Gratuluje Pani że tak ciepło i serdecznie zajmuję się Pani synkiem. Ale teraz Pani synkiem powinien zająć się pedagog szkolny, psycholog szkolny, dyrektor szkoły oraz wychowawczyni. Można synka też na spacerze zaprowadzić do straży pożarnej jeśli jest taka możliwość. Dać mu kontakt ze strażakami. Gratuluje Pani że nie zlekceważyła Pani problemu syna ponieważ ten lęk który się w nim zagnieździł a związany jest z sytuacją sztucznie wywołaną w szkole - ewakuacja dzieci musi być do końca przez odpowiednie osoby wytłumaczony dziecku. żęby przestało o tym myśleć i tego się bać. Pozdrawiam serdecznie Alicja Jankowska i jeszcze raz gratuluję.