Co robić z takim krwiakiem na biodrze?

Dzień dobry, wczoraj zauważyłam na biodrze krwiaka, wcześniej nie uderzyłam się w to miejsce. Wieczorem był on lekko większy, natomiast dzisiaj jest on 2 razy większy. Boli jedynie trochę przy dotyku. Nie mam żadnych innych krwiaków/siniaków na ciele które pojawiły się samoistnie.
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w młodym wieku, jak w Pani przypadku, samoistne krwiaki są mniej powszechne, ale nadal mogą występować z różnych powodów. Najczęściej są one spowodowane uderzeniem, które może być na tyle lekkie, że nie zwróci Pani na to uwagi, ale może wystarczyć, aby powstał krwiak.

Niektóre leki i suplementy, takie jak aspiryna, antykoagulanty, czy niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą także zwiększać skłonność do krwawienia, co czasami może spowodować, że krwiaki się powiększają.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli krwiak rośnie, nie goi się, lub pojawiają się inne objawy, takie jak ból, zaczerwienienie, gorączka czy ogólne złe samopoczucie. Lekarz jest jedyną osobą, która może dokładnie zdiagnozować przyczynę problemu i zasugerować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krwiak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.