Co robić z tym ciągłym podrażnieniem pochwy?

Od dłuższego czasu zmagam się z podrażnieniem pochwy po praktycznie każdym stosunku. Zawsze stosuje żel intymny, jednak po stosunku czuje dyskomfort. Następnego dnia po stosunku już na wejsciu czułam lekki ból, jakby wejście do pochwy było podrażnione po poprzednim stosunku. Po stosunku wycierając się zauważyłam na papierze bardzo malutkie plamki krwi. Ginekolog powiedziała, że może tak być dlatego że jestem bardzo wąska jednak jest to bardzo uciążliwe i chciałabym coś z tym zrobić. Po każdym stosunku muszę mieć conajmniej tydzień przerwy aby pochwa się zregenerowała. Czy mogę zastosować jakieś maści, aby załagodzić te obtarcia?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli skontaktowała się Pani z ginekologiem i nie stwierdził żadnych infekcji intymnych, to najprawdopodobniej problem leży w nieodpowiednim nawilżeniu pochwy podczas stosunku. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, kiedy dokładnie pojawiła się ta dolegliwość. Czy coś zmieniło się w Pani życiu seksualnym od tamtego czasu i czy stosunki, które Pani odbywa nie są zbyt intensywne lub gwałtowne, co może prowadzić do obtarć.

Naturalne nawilżenie zależne jest zazwyczaj od stopnia podniecenia kobiety, jednak czasami z powodu różnych dysfunkcji organizm nie produkuje odpowiedniej ilości śluzu (dzieje się tak np. z powodu zaburzeń hormonalnych, stresu, czy dużej aktywności seksualnej.

Pomocne okazują się żele intymne, które dbają o odpowiednie nawilżenie pochwy. Jeżeli jednak obtarcia występują nawet pomimo ich stosowania, to warto przetestować ich różne rodzaje, bo może któryś z nich okaże się najlepszy. W leczeniu podrażnień pomagają globulki z kwasem hialuronowym, które odbudowują florę bakteryjną pochwy.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-pochwy-podczas-stosunku-co-robic

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zastosowac-na-podraznienie-przy-wejsciu-do-pochwy-i-ogolny-dyskomfort

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.