Co robić z tym zgrubieniem w pachwinie u 20-latki?

Witam, od kilku dni czuje zgrubienie w prawej pachwinie, jest podłużne i nie wstaje ponad powierzchnie skory, jest raczej miękkie i przesuwalne, przy dotyku lekki dyskomfort trochę boli, czym może być to spowodowane?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią zgrubienie w pachwinie może być spowodowane np. przez przerost węzłów chłonnych lub przepuklinę pachwinową. Pierwszy przypadek może wystąpić w odpowiedzi na różne infekcje lub stany zapalne, które wpływają na okoliczne tkanki. W takim przypadku zgrubienie jest miękkie, przesuwalne, a przy dotyku może powodować lekki dyskomfort lub ból.

Co do przepukliny pachwinowej to jest ona stanem, w którym fragment tkanki, przemieszcza się przez słaby obszar w ścianie brzucha do okolic pachwiny, co powoduje pojawienie się zgrubienia i silny ból.

Tak czy inaczej, jeżeli opisywane dolegliwości nie znikają, zalecamy skontaktować się z lekarzem, który wykona odpowiednie badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.