Co stosować na obrzęk po uderzeniu się w nogę?

Co na obrzęk po uderzeniu się w nogę? Dzień dobry,a raczej dobry wieczór, ok2tygodni temu uderzyłem sie w piszczel,pouderzeniu oczywiscie bolał, zadnego kompresu nie przyłożyłem,po okolo5gozinach wyskoczył guz (stwardnienie)z opuchlizną, po dniu zeszła ona ale stwardnienie jeszcze zostało, jak dotykam i naciagam skóre to czuje maly ból. Moje pytanie do Pani/a lekarza jest takie czy powinienem sie martwić o to?jak moge zmiejszyc obrzęg tego czegoś co powstało,z góry dziekuje za odpowiedz karol

Witam Serdecznie
Jeśli opuchlizna utrzymuje się już 2 tygodnie proponuje kontrolną wizytę u lekarza . Co do sposobów na obrzęk zimne okłady powinny przynieść ulgę.