Co znaczą wielopoziomowe zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych?

Witam mam prośbę o interpretację mojego wyniku : Lordoza zniesiona z odwróceniem krzywizny na poziomie C5-C6. Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej C5-C6 i C6-C7, trzony w przyleganiu o nierównych blaszkach granicznych. z odczynem wytwórczym przednich i tylno-bocznych krawędzi. Trzony kręgów prawidłowej wysokości. Na poziomie C4-C5 centralno-obuboczne uwypuklenie pierścienia włóknistego, bez istotnego zawężenia kanału kręgowego. Na poziomie C5-C6 oprócz zmian kostnych centralna i lewoboczna protruzja materiału tarczy międzykręgowej na ok. 4,5mm. Na tym poziomie widoczne modelowanie przedniej powierzchni rdzenia szyjnego, spłycenie zachyłka bocznego i ograniczenie lewego otworu międzykręgowego z przyleganiem do nerwu korzeniowego. Wymiar ap wolnego kanału kręgowego na tym poziomie wynosi ok. 11mm. Na poziomie C6-C7 oprócz zmian kostnych centralna i centralno-prawoboczne uwypuklenie materiału tarczy międzykręgowej na ok. 3mm ze spłyceniem zachyłka bocznego. Wymiar ap wolnego kanału kręgowego na tym poziomie wynosi ok. 11-12mm. Na poziomie C7-Th1 torbiele okołokorzeniowe w płaszczyźnie otworów międzykręgowych wlk ok. 5mm. Wielopoziomowe zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych.

OPIS MRI KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO : " Lordoza zniesiona z odwróceniem krzywizny na poziomie C5-C6. Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej C5-C6 i C6-C7, trzony w przyleganiu o nierównych blaszkach granicznych. z odczynem wytwórczym przednich i tylno-bocznych krawędzi. Trzony kręgów prawidłowej wysokości. Na poziomie C4-C5 centralno-obuboczne uwypuklenie pierścienia włóknistego, bez istotnego zawężenia kanału kręgowego. Na poziomie C5-C6 oprócz zmian kostnych centralna i lewoboczna protruzja materiału tarczy międzykręgowej na ok. 4,5mm. Na tym poziomie widoczne modelowanie przedniej powierzchni rdzenia szyjnego, spłycenie zachyłka bocznego i ograniczenie lewego otworu międzykręgowego z przyleganiem do nerwu korzeniowego. Wymiar ap wolnego kanału kręgowego na tym poziomie wynosi ok. 11mm. Na poziomie C6-C7 oprócz zmian kostnych centralna i centralno-prawoboczne uwypuklenie materiału tarczy międzykręgowej na ok. 3mm ze spłyceniem zachyłka bocznego. Wymiar ap wolnego kanału kręgowego na tym poziomie wynosi ok. 11-12mm. Na poziomie C7-Th1 torbiele około korzeniowe w płaszczyźnie otworów międzykręgowych wlk ok. 5mm. Wielopoziomowe zmiany przeciążeniowe w stawach między wyrostkowych. "
MRI jak w opisie zmiany zwyrodnieniowe wielopoziomowe, bez ucisku na rdzeń; Patologiczna kyfoza / wygiecie/ kręg szyjnego; MRI do oceny klinicznej, po badaniu neurologicznym. Ważne objawy; stan ogólny; waga, inne schorzenia? Jaki tryb życia ? Do omówienia z Lekarzem leczącym który zna pacjenta! Ważny wywiad, objawy, wyniki badań; Pozdrawiam i zapraszam