Co znaczy masywne zwapnienie w pniu LAD?

Kłaniam się, Panie Doktorze. Tata umarł w 2004 r. Od tamtego czasu mając 35 lat wziąłem się za siebie: dieta, ruch, Instytut Żywności i Żywienia, nie paliłem, piłem z głową kilka razy w m-cu, statyny od 15 lat i szczupły. Jedyna poważna przeszkoda to od 2012 r. do 2015r. silny stres - rozwód z winy żony, paliłem 2 lata i piłem alkohol kilka razy w miesiącu. Od 2015 jestem znowu prozdrowotny. TK tętnic wieńcowych masywne zwapnienie w pniu LAD. Co robić. Czy np. 60% zatkania tętnicy muszę stenty?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez kardiologa i Ew kwalifikacja do koronarografii