Co znaczy ten wynik RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego?

Witam, Prosiłabym i interpretację wyniku: RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Obrazy T1, T2 zależne oraz obrazy z saturacją tkanki tłuszczowej (STIR). Przekroje strzałkowe i osiowe. Lordoza lędźwiowa zachowana. Na poziomie L4/L5 centralna pjm krążka m/kr wpukla się do kanału kręgowego na ok. 4,5 mm i modeluje worek oponowy. Otwory m/kr zwężone przez zmiany wytwórcze w stawach m/kr. Bez wyraźnych cech konfliktu korzeniowego na tym poziomie. Na poziomie L5/S1 lewoboczna pjm krążka m/kr wpukla się do zachyłka bocznego kanału kręgowego na ok. 6,5 mm, modeluje worek oponowy i lewy nerw rdzeniowy S1 oraz zwęża światło lewego otworu m/kr . Dodatkowo oba otwory m/kr zwężone przez zmiany wytwórcze w stawach m/kr. Poza tym w badanym odcinku bez obecności pjm, stenozy kanału kręgowego i otworów m/kr. Dehydratacja i niewielkiego stopnia obniżenie wysokości krążków m/kr L4/L5 i L5/S1. Wysokość trzonów kręgów i pozostałych krążków m/kr zachowana. Na poziomie L5/S1 cechy przebudowy okołoblaszkowej typu Modic I. Poza tym struktura kostna bez patologicznej przebudowy. Stożek rdzenia kręgowego o prawidłowej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych. Nici ogona końskiego bez cech patologii.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Wskazana ocena neurologiczna i neurochirurgiczna