Co zrobić, jeśli pominęłam tabletkę?

Zapomniałam wziąć tabletkę w niedzielę i wzięłam w poniedziałek niedzielną (dodam, że biorę bez przerw). Czy powinnam wziąć z poniedziałku ? Czy każda tabletka jeżeli jest ze swojego dnia to musi być w tym dniu wzięta?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zawsze należy przyjmować tabletkę z danego dnia. Jeżeli zapomniałaś jednej, niezbędne jest jak najszybsze jej przyjęcie, nawet jeśli oznaczałoby to jednorazowe przyjęcie dwóch.

W obecnej sytuacji, wyrównaj tabletki i stosuj zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.
Pozdrawiam