Co zrobić po ugryzieniu przez psa?

Witam proszę o pomoc zostałem ugryziony przez psa nie wiem co to za rasa bo nie pytałem właściciela ale widziałem książeczkę szczepień jest szczepiony co roku byłem na soże dziś dostałem szczepionkę przeciwko tężcowi dostałem antybiotyk jakiś mam brać go 2 razy dziennie przez parę dni rana nie jest pokrwawioną ale wczoraj była fioletowa dziś jest już jaśniejsza lepsza rana boli i jest ciepła siniak do okoła rany ugryzieniu jest nad kastka po lewej strony w pod udziu proszę mi powiedzieć czy muszę zgłosić się do poradni która zajmuje się szczepieniem przeciwko wściekliźnie skoro był szczepiony pies to muszę się zaszczepić czy nie ma takiej potrzeby proszę o szczere klarowne wypowiedzi proszę o tą wypowiedź będę czekał na wiad od państwa do usłyszenia
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli pies był regularnie szczepiony przeciwko wściekliźnie, to najprawdopodobniej nie będzie potrzeby szczepienia Pana. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje jednak lekarz chorób zakaźnych, dlatego warto skonsultować się w tej sprawie z poradnią. Tam udzielą Panu szczegółowej porady na podstawie analizy ryzyka zakażenia wirusem wścieklizny oraz zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ugryzienie-przez-psa-a-ropienie-rany,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wskazania-do-szczepienia-przeciw-wsciekliznie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ugryzienie-przez-psa-jest-niebezpieczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.