Co zrobić w przypadku podwyższonego CRP oraz zbyt niskiej amylazy?

Witam od ponad tygodnia odczuwam bol kolkowy z prawej strony brzucha na wysokości watroby głównie przy nabieraniu głębokiego wdechu. Zrobiłem usg i wyszło że wszystko ok więc postanowiłem zrobić jeszcze badania krwi. Z tych badań wyszlo że mam podwyższone crp - 7.57. I za niska anylaze -20.34 oraz bialko w moczu 30. Lekarz przepisał mi tabletki antyzapalne i zastanawiam się co dalej bo jak narazie bol delikatnie mniejszy ale jednak jest

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest analiza pełnych wyników badań (przydatna bedzie również ocena stężenia bilirubiny). Pana wyniki nie świadczą raczej o niczym bardzo niepokojącym, ale konieczne jest poszerzenie wywiadu i badanie fizykalne oraz interpretacja z pana obrazem klinicznym. W razie nieustepowania lub nasilenia dolegliwości najlepiej udać się do lekarza.