Co zrobić w przypadku rany, która ropieje?

Witam. Mam żylaki na nodze. Dokładnie na podudziu. Parę dni temu mocno się uderzyłam i powstała otwarta rana ,która ropieje. Co mogę z tym zrobić sama ? Czy mogę zastosować jakąś maść ,napar z ziół do przykładania ? Noszę pończochę uciskową. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.