Co zrobić w przypadku swędzenia odbytu?

Od około tygodnia mam porblem ze swędem odbytu. Początkowo stosowałam czopki procto-glyvenol, potem podczas ich stosowania zaczęło mnie piec wokół odbytu i pochwy, więc przestałam. Swąd znowu się pojawił- zawsze na wieczór. Lekarz nie stwierdził hemoroidów, powiedział, że wszystko jest ok. Czy to możliwe, że może to być alergia? Od dawna nie jadłam papryki i nabiału. Dopiero od zeszłego tygodnia jem ich większą ilość i od tego czasu pojawiły się objawy? Jak mogę złagodzić objawy?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu wykonałbym badanie ogólne kału, morfologię krwi z rozmazem, IgE całkowite w surowicy oraz postarał się wyeliminować ewentualne produkty z diety, które mogłyby zaostrzać objawy. W razie nieustepowania objawów może pani skonsultować się z chirurgiem ogólnym lub gastroenterologiem.