Co zrobić z takim zachowaniem byłego partnera?

Witam rok temu rozstalam sie z partnerem mamy 2 letniego syna jestesmy po sądzie. Sym mieszka zemna ojciec moze go widywać co 2 tygodnie. Ale caly czas do mnie wydzwania i pisze pod preteksyem ze chce rozmawiać z synem ciągle mnie kontroluje jak nie odbiore telefonu wydzwania ciągle i do tego zaraz wypisuje sms. Jak na cos sie nie zgodze lub nie odbiore telefon jest wojna np jeśli syn jest u ojca a ja wieczorem nie zadzwonie. To juz zemna nie rozmawia i nie odp mi na wiadomości kiedy przywiezie syna a później jak syn jest u mnie caly czae pisze i dzwoni nie tylko pytając o syna chce mnie widzieć na kamerce i wgl. Czy to podlega nękaniu. Jestem juz wykończona psychicznie boje sie np nie odebrac telefonu czy co kolwiek powiedzieć ze nie prosze powiedzieć co mam zrobic przyjeżdża co chwile pod mój dom pod pretekstem ze chce zobaczyc syna nigdy nie robilam zdjęć jak przyjezdzal nie mam dowodow na to ze ciagle przyjeżdża tylko wiadomości i połączenia ze ciagle dzwoni od roku nie mam swojego spokojnego zycia

Dzień dobry, jest to typowa relacja w takim przypadku. Partner ni pogodził się z nowymi ustaleniami, możliwe też że jego zachowanie, które Pani opisuje jest podyktowane nie wygaszonym uczuciem do Pani. Zachowania emocjonalne są podszyte uczuciami. Na "spokojne" życie trzeba będzie jeszcze poczekać- niestety.

Pozdrawiam ;)