Colitis non specyfica minoris gradu w wyniku kolonoskopii

Miałam robioną kolonoskopię. Pobrano wycinek do bad histopatologicznego i dostałam rozpoznanie: colitis non specyfica minoris gradu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wynik to zapalenie błony śluzowej jelita nieswoiste małego stopnia. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza prowadzącego, gdyż postępowanie zależy od objawów klinicznych.