Ćwiczenia fizyczne z chorą nogą

mam 54 lata chce schudnąć ale bez jakiś kapsułek mamtez chorą noge i problem z ćwiczeniami ale mimo to musze zrzucić 15 kg proszę o pomoc

Witam, proszę o wypełnienie kilkudniowego dzienniczka żywieniowego z podaniem dokładnym wszystkich zjadanych produktów, potraw. Taka ocena sposobu żywienia pozwoli znaleźć popełniane przez Panią błędy, które doprowadziły do otyłości. Proszę także uzupełnić dane dotyczące masy ciała, wzrostu i aktywności fizycznej.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam,

Podała Pani zbyt mało informacji dotyczących chorej nogi - dotyczy to zmian zwyrodnieniowych, więzadeł, łękotki czy też może biodra, kostki? Proponowałabym udać się do dietetyka w Pani mieście, który przeanalizuje Pani nawyki żywieniowe. W przypadku moich pacjentów, którzy do mnie trafiają z otyłością lub nadwagą pomagam także w doborze ćwiczeń i rodzajów treningu ponieważ jestem fizjoterapeutą. Byc może uda się Pani znaleźć kogoś takiego w swoim mieście, a jak nie to zapraszam do kontaktu drogą mailową - być może będą mogła pomóc jeśli udzieli Pani dodatkowych informacji o swoim sposobie odżywiania oraz przebiegu schorzenia.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę trzymać dietę odpowiednia do kaloryczności oraz wykonywać ćwiczenia w pozycji siedzącej lub leżącej nie obciążające nogi np. brzuszki.