Czerwienienie się twarzy i uczucie gorąca po kontakcie z ciepłą wodą

Od dłuższego czasu, w sumie od roku zauważyłam u siebie dość dziwny i kłopotliwy problem. A mianowicie, każdy większy lub mniejszy kontakt z ciepłą, tym bardziej gorącą wodą powoduje na mej twarzy uczucie palenia, gorąca na policzkach. Dokładnie tak samo jak przy gorączce. Nawet czuję się tak gorzej, jestem bez sił i zaczyna boleć mnie głowa. Dokładnie taka sama sytuacja jest kiedy mam do czynienia z zimnym powietrzem. Totalnie jestem rozpalona. Co to może oznaczać i dlaczego tak się dzieje?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak rozumiem chodzi Pani o taką reakcję organizmu po gorącej kąpieli. To fizjologiczne mechanizmy. Siedząc w gorącej wannie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i odpływu krwi na obwód, co doprowadza do zawrotów głowy/bólu głowy, uczucia ciężkości i braku sił. Rozszerzone naczynka powodują zaczerwienienie twarzy.