Częste chrząkanie i ciągły katar u córki a skrzywienie przegrody nosowej

Witam Od kilku lat córka ma problem z częstym chrząkaniem,ma ciągle katar i bardzo często pluje.,ciagłe wizyty u specjalistów nie pomogły. Miała wykonywane testy alergiczne , wymaz i usg gardła ale nic to nie pomogło.Objawy nasilają się wieczorem Kiedy jest przeziębiona to objawy nasilają się do tego stopnia że nie może spac .U córki jest widoczne skrzwienie nosa , sugerowałam że może to problem z przegrodą ,laryngolog stwirdził,że jest krzywa przegroda ale to nie ma dużego znaczenia

Skrzywiona przegroda nosowa niekoniecznie musi mieć istotny wpływ. Bardziej prawdopodobne w tym wypadku wydaje się chroniczne zapalenie zatok. Ciężko jest jednak powiedzieć cokolwiek więcej, proponuje ponowną wizytę u laryngologa.